Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Centrum dobré zábavy a informací

 

O čem mám psát blog

Vytvořeno 08.12.2008 13:01:47 | Poslední změna 08.12.2008 13:02:15
Tak to je asi velmi častá otázka začínajícího blogera.Vybrali jste si hosting/blogsystém a stejně nevíte o čem vlastně bude Váš blog. Mám pro Vás jednu radu.

Psát blog není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.Dávat si pozor na všechny ty pravopisné chyby.Což u mně osobně je největší kámen úrazu A vůbec dávat pozor na úpravu design a formu textu. Psát blog můžete dvěma způsoby.Buď osobní blog a nebo odborný. Na osobní blog si můžete vkládat obrázky a své fotografie, psát o své rodině, svých zálibách a psát své postřehy. Odborný blog píšete tehdy, když víte přesně o čem psát. Nevím.Třeba někdo z Vás je velmi vášnivý akvarista nebo botanolog.Někdo zase miluje komiksy či miluje hudbu. A tak budete mít blog na určité téma.Které vám je nejbliší. Já píšu poprvé odborný blog.Inspirací mně byly vždy krásné blogy s texty, kde se člověk něco dozví nového.A nevidí jen ty prostoduché blogy narvané obrázky.Mně se to v celku líbí, mít na blogu obrázky.Ale nemusím přeplácané věcy, kde je všechno.Ale text žádný. Hodně mladých lidí na blogách spíše kopíruje a tvoří blog, přetažením myši a kliknutím kopírovat/vložit. Ano pak je blog během 5 minut hotový,Nejen, že to je nelegální, ale je to nefér vůtči majiteli onoho blogu, který své texty a obrázky vkládá a píše poctivě na svůj blog. Tím, že někomu zlinkujete obsah blogu, brzdíte často i samotný systém a adresu otevírající obsah.Šetříte, si vlastní MB prostor Vašeho blogu, ale Váš blog se pak stává pouhou adresou, né blogem.Moje začátky nebyly o nic lepší.Člověk se chybama učí.A hlavně po čase, či dokonce letech zjistíte, že i Vy samy chcete mít pěkný blog.Svůj vlastní blog.Ať už osobní nebo odborný.Ale Váš vlastní.